Jakie łóżeczko wybrać dla niemowlaka?

with Brak komentarzy

Pokój niemowlaka

Wybór łóżeczka dla dziecka to nie taka łatwa sprawa jakby mogło nam się wydawać. Każdemu rodzicowi zależy żeby przygotować dla Maluszka komfortowe i bezpieczne miejsce do spania, które jednocześnie musi idealnie wkomponować się w pokój i zapewnić łatwy dostęp. Wielu rodziców zakłada, że dziecko będzie spało z nimi w łóżku więc nie potrzeba kupować specjalnego łóżeczka. Nic bardziej mylnego. Noworodek przesypia większość doby i nawet jeżeli spędza noce z nami musi mieć swój kącik do odpoczynku w ciągu dnia.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dziecięce:

Miejsce, którym ma stać – ilość miejsca jaką mamy w domu powinna warunkować wybór łóżeczka.
Rozwojowość – czy zależy nam na rozwiązaniu chwilowym czy kilkuletnim
Dodatkowe elementy – do wyboru mam szuflady, przewijaki, zdobienia oraz wiele innych
Regulacja wysokości – zdecydowanie ułatwi częste wkładanie i wyciąganie maluszka
Regulacja kąta nachylenia – to ważna możliwość w przypadku dzieci z refluksem lub mocno ulewających

 

Wyboru łóżeczka nie ułatwia fakt, iż na rynku wybór modeli jest ogromny. Warto przemyśleć nasze upodobania oraz plany związane z formą usypiania dziecka oraz możliwości jakie daje nam pomieszczenie, w którym będzie stało.

Oto 4 najbardziej popularne rodzaje łóżeczek dla niemowlaków:

 

Klasyczne łóżeczko ze szczebelkami

Łóżeczko ze szczebelkamiZnane wszystkim, najczęściej wykonane z drewna. Są one wyjątkowo stabilne i posiadają regulowaną wysokość oraz wyciągane szczebelki, dzięki czemu są najbardziej rozwojowymi łóżeczkami spośród wszystkich. Dodatkowo szczebelki sprzyjają rozwojowi dziecka, ponieważ dają możliwość maluchowi podciągania się, stawania oraz siadania. Najczęściej dostępne są w dwóch rozmiarach 60×120 oraz 70×140. Wybierając większy rozmiar możemy mieć pewność, że dziecko będzie w nim spało przez kilka kolejnych lat.

https://woodies.pl/

Łóżeczka dostawiane

Coraz popularniejsza forma łóżeczek dla niemowlaków. Ich główną zaletą jest możliwość dostawienia ich do łóżka rodziców, dzięki czemu maluszek cały czas czuje ich obecność. Doskonale wpływa to na poczucie bezpieczeństwa, a mamie zdecydowanie taka bliskość ułatwia nocne karmienie. Większość łóżeczek dostawianych posiada kółka, dzięki którym bez problemu możemy przewieźć je w inne miejsce domu. To wyjątkowe ułatwienie podczas codziennych aktywności mamy. Jedną z głównych zalet tego typu łóżeczek jest możliwość zmiany kąta nachylenia. Jest to bardzo przydatna funkcja w szczególności u dzieci ulewających.

https://kinderkraft.com/pl/

Kosz mojżeszowy

Ta forma dedykowana jest przede wszystkim dzieciom do szóstego miesiąca życia. Kosz zazwyczaj wykonany jest z naturalnych materiałów, a dzięki swojej niewielkiej wadze bez problemu można go przenosić pomiędzy pomieszczeniami w domu. Dzięki małym rozmiarom ogranicza przestrzeń dziecka, zapewniając mu w ten sposób poczucie bezpieczeństwa. Doskonałym dodatkiem jest stelaż na kosz mojżeszowy. Do wyboru mamy klasyczne lub dające możliwość kołysania, co świetnie sprawdzi się podczas usypiania maluszka.

https://ahojbaby.pl/

Baby box

Są to tak zwane fińskie pudełka do spania. Wykonane są z dobrej jakości tektury, która sprawia, że pudełko jest jednocześnie sztywne, wytrzymałe i przyjemne w dotyku. Ich głównym założeniem jest zapewnienie bliskości przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dla maluszka. Baby box w pierwszych miesiącach życia dziecka zapewni mu doskonałe miejsce do spania. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że maluszek czuje się w nim bezpiecznie, a rodzice mają możliwość przenoszenia go w dowolne miejsce w domu.

https://sklep.lulaby.pl/

 

Jak widać możliwości jest wiele. Ważne, aby wybór był dopasowany do warunków mieszkalnych, trybu życia rodziców oraz ich upodobań i przekonań. Warto nad tym wyborem zastanowić się wcześniej i nie zostawiać go na ostatnią chwile. Oferta jest na tyle szeroka, że warto poznać wszystkie za i przeciw, a następnie podjąć przemyślaną decyzję.

P.S. Drodzy Rodzice 😊 Musicie zdać sobie sprawę z jeszcze jednego faktu. Wasze plany to jedno, a rzeczywistość to drugie. Są dzieci, które od urodzenia doskonale śpią niezależnie od miejsca, ale są i takie, które mimo najlepszych luksusów nie chcą spać nigdzie poza rękami mamy. Jak będzie dowiecie się dopiero po narodzinach 😊

Jeżeli potrzebujecie rady napiszcie! Przygotujemy ofertę przygotowaną specjalnie dla Was.