Jak wybrać pierwszy fotelik samochodowy

with Brak komentarzy

Fotelik samochodowy

Jak wybrać pierwszy fotelik samochodowy

Są takie rzeczy, na których zdecydowanie nie można oszczędzać podczas kompletowania wybraki dla Maluszka. Jednym z takich produktów jest fotelik samochodowy. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa Dziecku podczas kolizji. Oferta fotelików jest bardzo szeroka. Od ilości rodzajów do wyboru może rozboleć głowa. Jak zatem wybrać ten najlepszy?

Fotelik samochodowy – na co zwrócić uwagę

Czy jest idealnie dopasowany do naszego auta

Na to czy fotelik będzie idealnie dopasowany wpływają kształt foteli, materiał oraz budowa auta. Dlatego jedynym sposobem, aby mieć 100% pewność jest osobiste udanie się do sklepu i sprawdzenie na miejscu czy fotelik samochodowy idealnie pasuje do naszego auta. Dopasowanie fotelika do samochodu ma kluczowy wpływ na odpowiednią ochronę Dziecka.

Jaki przedział wagowy ma wybrany fotelik

Podczas zakupów możemy spotkać się z takimi przedziałami wagowymi:

• Foteliki 0-13 kg
• Foteliki 0-18 kg
• Foteliki 0-25 kg
• Foteliki 0-36 kg

Jednak wątpliwe jest czy w foteliku, który ma służyć nawet do 12 roku życia, odpowiednio będzie ułożony kilkudniowy Maluszek. Nawet jeżeli producent oferuje dodatkowe wkładki. Warto w pierwszej kolejności zdecydować się na fotelik samochodowy typu „nosidełko”, a po pewnym czasie kupić fotel do montażu na stałe w aucie.

Czy jest ustawiony tyłem do kierunku jazdy

Foteliki typu „nosidełko”, które są najlepszym wyborem dla noworodka, zawsze montowane są tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewożenia dzieci. Kolejne foteliki mają różne możliwości ustawień. W ich wypadku wybór należy do rodziców.

Jakie ma wyniki w testach bezpieczeństwa

Jedną z najważniejszych informacji jakie musimy sprawdzić przed kupnem fotelika to wyniki testów ADAC, OEAMTC, AA i ANWB. Dobry fotelik powinien charakteryzować się ocenę minimum 4 w każdej kategorii. Wyniki testów znajdziecie tutaj.

Jaki ma rodzaj zapięcia

Pod względem stopnia ochrony dziecka zdecydowanie najlepsze są pasy pięciopunktowe. Można je dokładnie dopasować do każdego dziecka. Dodatkowo pozwalają na bardziej równomierne rozłożenie sił działających na ciało Maluszka podczas kolizji.

Łatwość montażu i użytkowania

Fotelik typu „nosidełko” będziecie wkładać i wyciągać z auta wraz z Maluszkiem wiele razy w ciągu tygodnia, a nawet dnia. Wygoda montażu to bardzo ważna sprawa, dlatego warto wypróbować kilka modeli jeszcze przed kupnem.

Dodatkowe rady dotyczące fotelika samochodowego

• Fotelik najlepiej kupić na kilka tygodni przed porodem
• Nie zostawiajcie testowania montażu na czas odbioru ze szpitala. Warto kilka razy zamontować i zdemontować fotelik wcześniej.
• Fotelik to jedna z tych rzeczy, na której na prawdę nie warto oszczędzać
• Zdecyduj się na nowy fotelik samochodowy. Używany nie daje gwarancji, że jest w pełni sprawny, a co za tym idzie bezpieczny.

Jak widać wybór fotelika nie jest aż tak skomplikowany. Podczas kupna pierwszego fotelika najważniejszą zasadą jest dobór fotelika do samochodu, a nie do dziecka. Tylko idealne dopasowanie zapewni naszemu Maluszkowi pełne bezpieczeństwo.

W przypadku pytań zachęcany do kontaktu. Z miłą chęcią odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące doboru fotelików oraz wszystkich innych związanych z przygotowaniem wyprawki dla Dziecka.